Wichary TechnicOświetlenie solarne i hybrydowe, znaki aktywne

Oświetlenie solarne i hybrydowe (solarno-wiatrowe)

Autonomiczne lampy solarne i hybrydowe produkowane w firmie Wichary Technic oparte są na elektronicznych komponentach najwyższej jakości. Słupy stalowe, dobierane do warunków atmosferycznych i wytrzymałościowych, produkowane są we własnej hali technologicznej. Pełny zakres usług dodatkowych w postaci : cięcia wodą, spawania czy malowania proszkowego ( na dowolny kolor wybrany przez klienta) realizowany jest na terenie zakładu w Zabrzu i pozwala na szybką realizację zamówienia dostosowanego do potrzeb kontrahenta.

Lampy oświetleniowe fotowoltaiczne (solarne) oraz hybrydowe wytwarzane w firmie Wichary Technic występują tylko w systemie off-grid, czyli nie są połączone z siecią energetyczną w odróżnieniu do typowych instalacji fotowoltaicznych przydomowych typu on-grid gdzie magazyn nadmiaru wyprodukowanego prądu stanowi sieć elektroenergetyczna.

W związku z tym zaleca się, aby tego typu lamp nie montować w miejscach o łatwym dostępie do sieci energetycznej, gdzie prace odtworzeniowe związane z montażem lamp tradycyjnych nie są nadmiernie trudne. W tym przypadku podstawowym kryterium jest projektowanie i dobór produktów oświetleniowych o niskim poborze energii, ale spełniających normy oświetleniowe. Dopiero w przypadku konieczności doprowadzenia energii elektrycznej do punktów oświetleniowych pozbawionych sieci energetycznej, montaż lamp hybrydowych lub solarnych jest ekonomicznie uzasadniony. Dotyczy to przede wszystkim obszarów wiejskich oraz podmiejskich. Szacunkowo przyjmuje się, że montaż tradycyjnej lampy oświetleniowej, oddalonej od ogólnie dostępnej sieci energetycznej o ok. 200 m, generuje koszty inwestycyjne rzędu 25 tys. zł. Są one związane z: procesem projektowym, zakupem kabli doprowadzających prąd do miejsca zainstalowania lampy, zakupem słupów (4 szt.) prowadzących kable, prowadzeniem prac geodezyjnych i odtworzeniowych, wynajmem koparki, czasem z koniecznością montażu instalacji sieciowej, ustaleniem własności terenu itd. Oznacza to, że zastąpienie lampy tradycyjnej lampą hybrydową (lub solarną) jest korzystne dla użytkowników, gdyż:

Innymi atutami oświetlenia solarnego i hybrydowego są:

W seryjnej produkcji firmy znajduje się pełny typoszereg lamp wykorzystujących energię odnawialną, np. lampy typu : Bratek, Bocian, Czapla, do oświetlenia chodników, parków, placów parkingowych oraz prywatnych posesji, a także do oświetlenia ulic, parkingów i terenów przemysłowych. Producent dobiera w bardzo szczegółowy sposób podzespoły tak, aby w miesiącach jesienno-zimowych kiedy dni są krótsze a promieniowanie słoneczne słabe, oświetlenie solarne i hybrydowe zachowywały swoją autonomię. W tym celu : – stosuje redukcję mocy lampy (najlepiej płynną) w zależności od poziomu naładowania akumulatorów) , – uzupełnienie instalacji fotowoltaicznej o turbinę wiatrową (ulokowaną na powierzchni wolnej od przeszkód terenowych), czyli zbudowanie lampy hybrydowej solarno-wiatrowej.

Znaki aktywne

Wichary Technic specjalizuje się również w produkcji znaków aktywnych. Poniżej przedstawiamy katalogi wykonywanych przez nas znaków:

Wichary TechnicNajwyższa jakość świadczonych usług!